













Це квартира не для буденності, а для усвідомленого перебування.
На відміну від типових рішень, арт-інтерʼєр повністю відображає особистість
власника, його світогляд та цінності. Він стає унікальним вираженням “я”
через мистецтво та дизайн.
Головним викликом та побажанням замовника стала максимальна економія коштів на ремонт та оздоблення.
Вихідна квартира від забудовника мала типове планування: одна житлова кімната, відкритий балкон і санвузол. У процесі розробки концепції було прийнято рішення про функціональне зонування, яке дозволило розділити
єдину кімнату на гостьову вітальню та затишну спальню з домашнім кабінетом, організованим на утепленій і заскленій лоджії.
Центральним елементом композиції та ключовим візуальним акцентом, що наповнив квартиру світлом і змістом, стало міжкімнатне вітражне вікно.
Цей авторський елемент, розроблений автором проекту, є синтезом класичних технік вітража із геометрією, навіяною принципами золотого
перетину. Вітраж не лише трансформує природне і штучне світло, створюючи динамічну гру тіней і відблисків, але й задає філософський ритм усьому простору, роблячи його медитативною структурою, де світло, колір та форма функціонують як засоби візуальної філософії.
Колір використовується для створення певного настрою, емоційного фону та камерного ефекту, як, наприклад, глибокий теракотовий колір стін. Він несе в собі символічний та філософський зміст. Це додає інтер’єру автентичності, приземленості та відчуття зв’язку з корінням, створює відчуття “обіймів”, наче стіни стають ближчими, роблячи простір більш інтимним та захищеним. Сприяючи розслабленню та відчуттю безпеки.
Система освітлення реалізована як арт-інсталяція: мінімалістичне, точкове, спрямоване на естетичне осмислення кожного предмета інтерʼєру та підкреслення його фактури і форми.
Меблі витримані в стилі інтелектуального мінімалізму, де прості форми приховують глибокий зміст. Акцентами виступають текстиль із етнічним мотивом та оригінальні картини сучасних українських художників, що підкреслюють автентичне коріння та культурний контекст концепції, реалізованої Денисом Кутняховим у 2025 році.
![]() |
|
Leave a Reply
You must be logged in to post a comment.