Opening the London Art Biennale 2017

У Великій Британії стартувало Лондонське бієнале. Вперше за історію мистецького конкурсу у ньому представлені українці. Хто з художників виборов таке право? 

Відвідала виставку і поспілкувалася з конкурсантами наш британський кореспондент Оксана Кундіренко.

У затишній київській майстерні народжується витвір мистецтва. Художник Микола Кутняхов працює над пейзажем, який побачив у звичайних буденних обставинах на власній дачі.

“Жовті квіти, вони просто чекали мене. Таке враження, ця внутрішня радість, яка йшла через енергію цих квітів якось знаком зафіксувалась в свідомості. І я вирішив їх написати не перераховуючи листочки, а оте почуття, що вплинуло на мене”, – розповідає художник Микола Кутняхов.

За фахом монументаліст, Микола працює в особливому стилі. Не надто концентрується на деталях, а кладе в основу своїх робіт почуття. Можливо, це відчули і члени журі, що після кількох раундів ретельного відбору запросили художника до Туманного Альбіону.

“До Лондона вони відібрали дві роботи, взагалі беруть одну, а тут вирішили дві. Це один із ескізів роботи, це Крим, робота написана з натури я в Криму написав, а потім зробив з неї картину”.

І ось український “Крим” у Великій Британії. Жодної політики, а саме ті емоції, які відчував кожен курортник на півострові, де сонце, море, спека! На бієнале робота викликає неабиякий інтерес.

40 країн, 120 художників, чотириста витворів мистецтва. Бієнале – це Олімпіада для митців і саме в Лондоні зараз центр культурного життя Європи. На якому вперше представлені українці.

Тут і критики, і арт-дилери, і колекціонери. Виставка – своєрідний трамплін для досі невідомих талантів.

“Подія відбувається у Челсі – це район Лондона, де щокроку – галерея, люди люблять мистецтво і тямлять у ньому. Для будь-якого художника, що вперше ступає на цей ринок, відкриваються небачені можливості”, – каже арт-критик Шахід Куреші.

Триватиме лондонське бієнале до кінця тижня, наприкінці визначать його переможців. А представлені роботи розпродадуть до приватних колекцій усього світу.

SAATCHI Art Gallery MYKOLA KUTNYAKHOV

Education:

Events:

08130, Київ
Велика кільцева дорога
Петропавлівська Борщагівка,
вул. Шкільна, 20б